A legjobb taktika, hogy javítsunk az akkumulátor élettartamán, hogy nem hagyjuk neki, hogy teljesen lemerüljön. Tehát, mikor tudjuk, hogy nem leszünk energiaforrás közelében, előtte töltsük fel, és akkor dolgozzunk rajta, amikor muszáj. Erre példa ha utazunk, ha nincs a közelben konnektor, ha otthon hagytuk a kábelt...
A régi technikai eszközöknél az volt a szabály, hogy le kellett meríteni teljesen az első használat előtt őket. Ma már ez nem szükséges. Használt termékeknél pedig természetesen még kevésbé releváns ez a szabály.
A laptop akkumulátor töltése tehát ne csak „tűzoltás” legyen, hanem mindig etesd meg gyorsan az eszközöd, amint az megéhezik. NE várd meg, hogy kifulladjon, az neked se jó, meg neki se.
Sík terepen landolj!
Nem csak az akkumulátornak, az egész laptopszerkezetnek fontos, hogy milyen felületen van a legtöbbet. Fontos, hogy ne szövetanyagokon használjuk, vagy bármi szöszös területen, ugyanis telerakódhat porral, kosszal és szösszel a laptop, elkezdhet felmelegedni. Ez pedig kihathat a laptop akkumulátor élettartamára is.
Persze, segíthetsz az akkumulátor-időn azzal is, hogy kikapcsolod a wifit, ha éppen nem internetezel. A fényerőt is csökkentheted, illetve figyelheted, milyen programok futnak a háttérben. Ugyanis lehetnek feleslegesen futó alkalmazások, amik lassíthatják a működést és terhelhetik az akkumulátort is.
Használt laptop esetén különösen fontos lehet, hogy milyen régi eszközt vásárolsz? Annak újan milyen teljesítménye volt, és hogy a viszonteladó vajon kicserélte-e az akkumulátort. Ha a régi van benne, akkor számolnunk kell azzal, hogy az élettartama nem lesz túl hosszú.
Új és használt laptopjaink esetében is tehát különös gonddal tekintsünk eszközeinkre, fogadjuk őket családtagként. Gondoskodjunk róluk és hűtésrükről és arról, hogy jól érezzék magukat velünk.
Hiszen hosszú távra tervezünk, komoly kapcsolatot keresünk, akkor megéri az apró részletekre figyelni!
Azzal azért legyünk tisztában, hogy az olcsóbb laptopok esetében újan is általában kisebb üzemidőt kapunk. Amennyiben egy eszközön kevésbé használunk nagy teljesítményigényű programokat, például csak írni szeretnénk, képeket nézegetni, akkor tovább tudunk töltő nélkül lenni. Ha már videót nézünk, internetezünk, az gyorsabban fogyasztja az akkumulátort.
A konklúzió pedig lehet akár az is, hogy szeressük az áramot, és ha a közelben van, kapcsolódjunk.