Most már nem kell azon aggódni, hogy egyik töltő nem használható másik laptophoz, hiszen az egységesítésnek pont ez volt a célja. Mondjunk hálát annak, aki kitalálta, hogy az USB-C laptop töltő elterjedhessen és alkalmazható legyen.
Egy kis történelem, hogy hogyan jutottuk el az usb c laptoptöltő univerzumig
Rengeteg idő telt el azóta, hogy az USB portok uralják a számítógépeket és bár az USB 3.0 sebességbeli változást hozott, mást sajnos nem. A technika fejlődésével mindent igyekeztünk minimalizálni, vékonyítani, így jutottunk el az usb laptop töltő megjelenéséig. Maga az USB port 1994-ben jelent meg, azonban egész 2013-ig a téglalap forma nem változott semmit. És azért valljuk be, elég durvának tűnik már a mai világban a hatalmas téglalapos USB-A bemenet. Érthető is, hogy mint technikailag, mint esztétikailag szükség volt a fejlesztésre, így a laptoptöltés usb c-vel már teljesen érthető kivitel.
Mit tudunk magáról az USB-C töltőről?
A Type-C konnektor hatalmas teljesítménynövekedést hozott, maga az adatkommunikáció sebessége akár elérheti a 10Gbps-t is. És ez valljuk be hatalmas ugrás és egyben lehetőség is. Ezen túl pedig lehetővé vált a kétirányú töltés lehetősége is, ami addig csak álom volt. Eddig Usb segítségével a laptopunkat tudtuk csak tölteni, ám az új technológiának köszönhetően már a notebook is tölthető. Ráadásul mindezt 100W teljesítménnyel. Köszönhetően tehát a szinkron kivitelnek és a szabványnak bármilyen laptop tölthetővé vált, amennyiben van megfelelő USB-C portja.
Fontos még tudni, hogy az USB-C csatlakozóval rendelkező töltők képesek az akár 5 /9 /12 /15 /20 V-os feszültség átadására is. Ez azt jelenti, hogy mindig jó minőségű kábeleket érdemes csak venni, ha nem akarunk pórul járni és tönkretenni a gépünket.
Bizonyára rengeteg kérdés maradt még az olvasóban, ám igyekeztünk picit tisztább képet varázsolni a jelenlegi káoszban.