Hogyan is kell elképzelni egy kliensekkel kiépített munkaállomást? Vegyünk példának egy céget, ahol van 200 dolgozó. Mind a 200 dolgozónak számítógépre van szüksége a munkavégzéshez. Ennek a cégnek nem kifizetődő külön-külön 200 db laptopod vagy PC-t/monitort/egyéb perifériát vásárolni minden egyes munkatársának, amikor van lehetősége jóval olcsóbban egy központi szervert kiépíteni, melyen elérhető minden szoftver, adat, amelyet a dolgozók használnak, kiegészítve ezt a szervert egy kliens monitorral minden alkalmazottnak és máris teljesértékű munkakörnyezetet biztosított a munkavállalói számára kevesebb pénzből.
A spórolást említve fontos azt is megjegyeznünk, hogy ezeknek a rendszereknek sokkal olcsóbb a fenntartása, mert nem kell egy egész gépparkot szervizelni, minden fejlesztésnél, hibaelhárításnál csak a központi szervert kell felülvizsgálni, módosítani, mellyel az egész munkavállalói csoport részesül a fejlesztésekből, köszönhetően az egységes keretrendszernek. Nincs szükség egyesével javítgatni, vagy teljes egészében lecserélni – példánk alapján – 200 számítógépet, ezzel is pénzt és időt takarítva meg.
Ezen felül ezek a rendszerek biztonságos környezetet biztosítanak a munkavégzéshez, hiszen egy szerver holléte nem publikus adat szemben mondjuk egy iroda címével és egy esetlegesen egy dolgozótól eltávolított eszközről semmilyen céges adat nem nyerhető ki, hiszen azok nem az adott eszközön, hanem egy távoli szerveren vannak tárolva, biztonságban. Ugyanígy egy másik példának felhozható egy esetleges tűz vagy más jellegű irodai kár, mely szintén csak a könnyedén és olcsóbban pótolható kliensekben tesz kárt nem pedig az adatokban.
A kliensek hátránya viszont pont az előbb említett előnyökben keresendő. Megfordítva a központosított rendszer előnyeit gyorsan rájövünk, hogy ha bár kisebb az esélye, ugyanígy érinthet minket negatívan az egy szerveres mutatvány. Sajnos, ha bármi probléma történik a szerveren az egyszerre minden dolgozót érint, így egy leállás esetén például, ha egy étterem/hotel lánc foglalási rendszerének ad helyet a szerver, azt minden egyes egység megérzi. Ilyen esetekben a gyors informatikai segítségnyújtás elérhetősége elengedhetetlen. Ugyanezen a logikai fonalon tovább haladva megállapíthatjuk, hogy egy esetleges hacker támadás során az egy helyen tárolt adatok egészben másolhatók így, ha valaki – csekély eséllyel ugyan – hozzáférne a szervezhez, minden adatot eltulajdoníthatna róla.
Ezeknek a rendszereknek a legnépszerűbb és leghatékonyabb keret szoftvere a VMware termékei melyek előre telepítve érkeznek a kliens monitorokra és lehetőséget biztosítanak a virtuális kapcsolat felállítására. A kliensük és a fő szerver között.
Röviden, amit tudnunk kell a kliensekről: A VMware view támogatással ellátott gépek jóvoltából kompakt és biztonságos távoli munkaállomások hozhatóak létre, amelyek egy központi szerverhez csatlakoznak. A különböző alkalmazások a központi szerveren futnak, de az adatok tárolásáról és a számítási feladatok elvégzéséről is az adott szerver gondoskodik. A vékony kliensekkel biztonságosan, hatékonyan végezhető a munka, de emellett további előny, hogy egységes platform biztosítható minden felhasználó számára, sőt, a hálózat karbantartása is jelentősen leegyszerűsödik. A távoli szerver és a vékony kliens között hálózati kapcsolat húzódik, amelyen keresztül a video és audió folyamok továbbítása mellett a vezérlés is megoldható. A különböző perifériák fogadásához néhány USB port áll rendelkezésre.
A Jebeto kínálatában elérhető új SAMSUNG NC221 All In One monitorok is pont ezt a célt szolgálják, a Samsungtól elvárt minőségben, elérhető áron. Részletekért kattints IDE.